SlideshowSlideshow
FadeGallery - Free Version

Restilane, Surgiderm

Usuwanie zmarszczek:
Restilane, Surgiderm (kwas hialuronowy):
Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Przebieg zabiegu:
Zabieg jest bezbolesny, wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym bądź przewodowym. Polega na kilkakrotnym wstrzyknięciu żelu w okolicę zmarszczek.
Kwas hialuronowy silnie nawilża i zatrzymuje wodę pomiędzy włóknami kolagenu. Wygładza zmarszczki, dodaje objętości ustom, modeluje rysy twarzy w całkowicie bezpieczny sposób. Nie wymaga przeprowadzenia testów wstępnych.
Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, opadniętych kącików ust oraz modelowania owalu twarzy.
Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.
Stosowane preparaty: Restylane, Surgiderm

Zalety zabiegu:
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.
Przeciwwskazania:
•ciąża, karmienie piersią,
•choroby o podłożu autoimmunologicznym,
•skłonność do powstawania blizn przerostowych,
•stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
•nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
Objawy niepożądane:
•zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
•świąd w przypadku skóry wrażliwej,
•nadwrażliwość w miejscu korekcji,
•sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni;

Przed i po leczeniu:

1
2
3