SlideshowSlideshow
FadeGallery - Free Version

Terapia laserem frakcyjnym eCO2

LASER MEDYCZNY, FRAKCYJNY eCO2, FIRMY LUTRONIC

Laser eCO2 to najnowocześniejszy medyczny laser CO2 dający spektakularne efekty w medycynie estetycznej

 

Laser eCO2 wykorzystujemy w nastepujących wskazaniach medycznych:

 

• Odmładzanie skóry:

◦ zmiany wywołane fotostarzeniem i wiotkość skóry twarzy i innych okolic np. szyja, dekolt, dłonie, ramiona, brzuch
◦ głębokie zmarszczki np. wokół oczu i ust, czoła


• Blizny

potrądzikowe
oparzeniowe
przerosłe i keloidy
zanikowe


• Rozstępy

• Przebarwienia

wywołane lekami i działaniem słońca
melazma

 

 

Zasada działania:

Zobacz również:


Urządzenie eCO2 jest laserem medycznym przeznaczonym do zabiegów na skórze. Zasada działania aparatu polega na tworzeniu wielu, bardzo małych, ale głębokich otworów o gęstości od 25 do 400 na 1 cm2 skóry. Głębokość wnikania w skórę zależy od energii impulsu i może sięgać 2,5 mm. Energia regulowana jest w zakresie od 4 do 240 mJ na impuls (moc lasera 30W). W chwili obecnej jest to najsilniejszy i najbardziej uniwersalny, frakcyjny medyczny Laser CO2. O bezpieczeństwie stosowania lasera świadczą posiada certyfikaty CE i FDA

Zasadą micro fractional ablative technology – techniki mikro punktowej, ablacyjnej fototermolizy skóry jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry między głębokimi kanałami uszkodzeń wywołanymi impulsami laserowymi. Dzięki zachowanej siatce zdrowej skóry, możliwy jest intensywny proces gojenia. Przy zastosowaniu tego lasera znakomite efekty uzyskuje się znacznie szybciej (1 - 2 zabiegi) niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza przy głębokich bliznach i zmarszczkach. Efektem ubocznym jest dłuższy czas gojenia – do 7 dni. Dwa tryby pracy – dynamiczny i statyczny oraz zmienne kształty i wzory pola skanowania, regulowana moc impulsu przy stałej energii oraz dowolnego kształtu rozmiary pola skanowania umożliwiają łatwe prowadzenie zabiegów nawet na najtrudniejszych okolicach skóry i gwarantując doskonały, jednolity efekt zabiegu.

Zabiegi mogą być wykonywane na twarzy, dłoniach, dekolcie, brzuchu i na ramionach, zarówno u kobiet, mężczyzn (blizny potrądzikowe), jak i u dzieci (usuwanie blizn- blizny pooparzeniowe). Zabieg laserem eCO2PREMIUM trwa od 10 do 30 min. Przed zabiegiem zalecane jest znieczulenie kremem EMLA ( ok.1 godz. przed) lub zastosowanie nawiewu zimnym powietrzem.

Efektem zabiegu prowadzonego laserem eCO2PREMIUM jest pełna regeneracja skóry, usunięcie blizn, rozstępów, ujędrnienia i pogrubienia skóry. Spłycenie lub likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów i usuwanie efektów fotostarzenia skóry. Pierwsze efekty widoczne są po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach po zabiegu w zależności od jego agresywności. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją wykonaną laserem CO2 jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i znacznie krótszym czasie gojenia!

Należy jednak pamiętać, że w jednym zabiegu laser działa tylko na 10 -20 % powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 2 – 4 zabiegów.

Czas zabiegu zależy od powierzchni, na którą się działa. Największe zabiegi obejmujące np. dekolt i szyję, trwają ok.45 min. Dłonie – ½ godziny, policzki 20min. Dodatkowo czas na znieczulenie - do 1 godziny i schłodzenie po zabiegu około ½ godziny.