Protetyka

Usługi

Protetyka

Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum
 • Zakres Cen: 100-200 PLN
 • Czas Leczenia: 5h
 • Inne

PROTETYKA STAŁA

Odbudowa i uzupełnienie braków zębowych. Korony i mosty to rodzaj stałych, czyli niewyciąganych uzupełnień protetycznych. Jeżeli w wyniku próchnicy czy złamania możemy wykorzystać sam korzeń zęba, rozwiązaniem jest pojedyncza korona. Przy zniszczeniu korony zęba tak znacznym, że pozostają z niej jedynie niewielkie fragmenty i przy zachowanym jednocześnie korzeniu można wykonać wkład koronowo-korzeniowy. Stanowi on podbudowę dla korony protetycznej, która ma wielkość, kształt i kolor utraconej korony naturalnej. Jeśli został utracony ząb to wówczas potrzebny jest most, czyli uzupełnienie łączące korony ze sobą.

Licówki ceramiczne to rodzaj porcelanowych, cienkich płatków, które cementuje się do przedniej powierzchni zęba. Dzięki nim można poprawić kształt i kolor zębów oraz uatrakcyjnić swój uśmiech dając jednocześnie bardzo naturalny efekt. Prace te wymagają dużej precyzji zarówno od lekarza jak i technika protetycznego. Uważa się, że są najmniej inwazyjne wśród wszelkich uzupełnień stałych, wymagają spiłowania tylko niewielkiej ilości szkliwa od strony zewnętrznej zęba.

 • Zakres Cen: 100-200 PLN
 • Czas Leczenia: 5h
 • Inne

PROTETYKA RUCHOMA

Odbudowa i uzupełnienie dużych braków zębowych. Uzupełnienia ruchowe to protezy, które pacjent może sam zakładać i wyjmować z jamy ustnej.

W zależności od rozległości uzupełnionych braków zębowych, protezy ruchome dzieli się na; protezy częściowe (akrylowe i szkieletowe) i protezy całkowite.

 • Zakres Cen: 100-200 PLN
 • Czas Leczenia: 5h
 • Inne

SZYNY RELAKSACYJNE

Bezbarwne szyny na zęby szczęki lub żuchwy o grubości od 0,5 do 2 mm wykonywane w celu zmniejszenia patologicznego napięcia mięśni żuchwy.

Sytuacja taka często występuje u pacjentów z tzw. bruksizmem (nawykowe, często w wyniku stresu zaciskanie i zgrzytanie zębami). Stosując szynę relaksacyjną zapobiegamy starciu zębów i ich rozchwianiu. Należy ją zakładać podczas snu.

 • Zakres Cen: 100-200 PLN
 • Czas Leczenia: 5h
 • Inne

ENDODONCJA

Dział stomatologii zachowawczej zajmujący się leczeniem kanałowym zębów.

Leczenie kanałowe należy rozpocząć, kiedy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia i uszkodzenia nerwu w danym zębie. Aby wyleczyć ząb należy z chorych kanałów zęba usunąć wszystkie zmienione zapalnie tkanki (miazga zęba wraz z bakteriami) i wypełnić je materiałem zastępczym.

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w znieczuleniu – dlatego nie należy się go bać nawet, jeśli ząb boli. Do leczenia używane są specjalne urządzenia takie jak np.

Endometr, który służy do elektronicznego pomiaru długości kanału.

Leczenie musi być przeprowadzone bezbłędnie, tylko wtedy mamy gwarancje, że ząb będzie służył na długie lata. Leczenie kanałowe najczęściej może być wykonywane podczas jednej wizyty.

 • Zakres Cen: 100-200 PLN
 • Czas Leczenia: 5h
 • Inne

PERIODONTOLOGIA

Zajmuje się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób przyzębienia, czyli tkanek, które utrzymują ząb w zębodole.

Najczęstszym ich schorzeniem jest zapalenie wywołane obecnością bakterii występujących głównie w płytce nazębnej. Niezwykle ważnym zabiegiem profilaktycznym jest profesjonalny instruktarz higieny ze szczególnym uwzględnieniem pielęgnacji dziąseł i przestrzeni międzyzębowych.

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta należy, co 6-8 miesięcy zgłosić się na zabieg profesjonalnego usunięcia złogów nazębnych (higienizacja).

 • Zakres Cen: 100-200 PLN
 • Czas Leczenia: 5h
 • Inne

IMPLANTY

Implant tytanowy zastępujący korzeń zęba jest wprowadzany do kości szczęki i/lub żuchwy. Takie rozwiązanie pozwala na odbudowę pojedynczych zębów, lub umocowanie protezy znacznie zwiększając komfort jej użytkowania. Implanty pozwalają na zachowanie kości szczęki i żuchwy oraz eliminują potrzebę szlifowania własnych zdrowych zębów pod korony lub mosty.

Leczenie przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, jest praktycznie bezbolesne.

W leczeniu implantologicznym gabinet współpracuje z doświadczonym chirurgiem. Stosowane są implanty renomowanych firm implantologicznych m.in. amerykańskiej firmy Zimmer

Implanty stanowią idealne rozwiązanie w przypadku:

– braku pojedynczego zęba

– braku kilku zębów

– całkowitego braku zębów w szczęce i/lub żuchwie

Skontaktuj

Się z nami

Please feel free to contact us within working hours using information below. You can also submit your request via online form.

 • Józefosław, ul. Sasanki 1

  Obowiązek informacyjny

  Administratorem Twoich danych osobowych jest: Konrad Januszek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą „SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA CHIRURGICZNA” , NIP 9541590130, Regon 140636962 z siedzibą przy ul. Sasanki 1, Józefosław 05-500