Leczenie endodontyczne, chociaż dla wielu pacjentów może brzmieć dość enigmatycznie, w praktyce często polega po prostu na leczeniu kanałowym. To drugie określenie jest zdecydowanie bardziej popularne i powszechnie stosowane wśród osób, które nie pracują w branży stomatologicznej. Endodoncja z kolei odnosi się do szerszego zagadnienia – to dziedzina stomatologii, skupiająca się na chorobach tkanek okołowierzchołkowych i chorobach miazgi.

 

Endodoncja – kiedy stosuje się leczenie tego typu?

Przede wszystkim niezbędna jest skuteczna diagnoza, rozpoznanie problemu oraz zaplanowanie leczenia z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta. Przeważnie osoby, które poddawane są zabiegom z dziedziny endodoncji:

  • cierpią na martwicę miazgi lub pojawiły się u nich w tej tkance zgorzele;
  • doświadczyły urazów mechanicznych zęba;
  • borykają się z nieprzyjemnościami związanymi z zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych;
  • mają głębokie, zaawansowane ubytki próchnicze;
  • przygotowywane są do leczenia protetycznego.

 

Dział stomatologii, jakim jest endodoncja, dotyczy więc wielu schorzeń, a konieczność przeprowadzenia zabiegów endodontycznych może się pojawić u osób w różnym wieku. Tak jak w każdym leczeniu, tak i tutaj ogromne znaczenie odgrywa dość wczesne wykrycie problemu, dlatego zachęcamy wszystkich naszych pacjentów do regularnych kontroli i nie ignorowania niepokojących objawów.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o endodoncji?

Leczenie endodontyczne niektórym pacjentom kojarzy się z czymś bardzo kłopotliwym, bolesnym i powodującym duży dyskomfort czy nawet ból. W naszym gabinecie spotkają Państwo tylko doświadczonych specjalistów. Mają na swoim koncie zabiegi o różnym poziomie skomplikowania, również te szczególnie wymagające. To doświadczenie łączymy z ciągłym podnoszeniem naszych kwalifikacji. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny endodoncji. Nasi pacjenci mogą liczyć na to, że zaproponujemy im jedynie sprawdzone metody leczenia.

endodoncja_przytobie

Jak wygląda leczenie endodontyczne w naszym gabinecie?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że długie przesiadywanie w fotelu dentystycznym dla wielu osób może być niekomfortowe. To samo tyczy się wielokrotnego powracania do specjalisty, aby dokończyć leczenie. Na szczęście dzięki współczesnym środkom znieczulającym oraz profesjonalnym urządzeniom, działania związane z endodoncją zachodzą dużo sprawniej niż jeszcze kilka lat temu.

W naszym gabinecie wykorzystujemy metody, charakteryzujące się wysoką skutecznością. Jednocześnie mamy na względzie wygodę naszych pacjentów. Proponujemy leczenie z zakresu endodoncji, którego czas jest skrócony do niezbędnego minimum, i które przynosi świetne efekty.

Endodoncja to szeroka dziedzina. Uważamy jednak, że nasi pacjenci powinni doskonale zdawać sobie sprawę z tego, na czym polegają konkretne działania stomatologa. Kluczem do zrozumienia leczenia endodontycznego również przez laików jest doskonała komunikacja. Cierpliwie, zrozumiale i przystępnie wyjaśniamy, na czym krok po kroku będzie polegało leczenie. To szczególnie ważne w przypadkach, w których możliwe jest kilka sposobów działania. Przybliżamy każdy z nich, tak żeby pacjent mógł w pełni zrozumieć charakter tych procesów. W efekcie każda osoba, która odwiedza nasz gabinet, jest doskonale poinformowania i w razie konieczności może podjąć świadomą decyzję dotyczącą swojego leczenia.

 

Zależy nam na tym, żeby do wszystkich pacjentów podchodzić profesjonalnie oraz życzliwie. Wizyta u stomatologa dla większości ludzi wiąże się z mniejszym lub większym stresem. Takie odczucia nasilają się, wraz ze wzrostem skomplikowania leczenia. Każdego dnia udowadniamy, że spotkanie z dentystą wcale nie musi być przykrym doświadczeniem. Odwiedzając nasz gabinet, mogą liczyć Państwo na to, że specjalista dołoży wszelkich starań, żeby wizyta przebiegła bezboleśnie oraz w przyjemnych warunkach. Jeśli mają Państwo jakieś pytania związane z konkretnymi zabiegami z zakresu endodoncji, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy osoby z Józefosławia, Piaseczna oraz z okolicznych miejscowości, także z Warszawy.

 

Przeczytaj także:

 

 

 

 

ul. Sasanki 1, 05-509 Józefosław
Tel: (22) 711 27 17, 510 139 130
Email: kontakt@przytobie.pl