Piękny uśmiech wielu osobom kojarzy się z równymi, śnieżnobiałymi zębami. Podstawową kwestią jest jednak… kompletność uśmiechu. Na skutek chorób lub urazów mechanicznych czasem implanty stomatologiczne to jedyny sposób na to, żeby u pacjenta możliwa była odbudowa utraconego zęba lub zębów.

Dlaczego nie warto zwlekać ze wstawieniem implantów stomatologicznych?

Implanty poprawiają to, jak prezentuje się uśmiech, a czasem mają wpływ też na to, jak układa się twarz pacjenta, również w spoczynku (usta, policzki). Profesjonalne, dobrze przeprowadzone leczenie implantologiczne nierzadko pozwala osobom, odwiedzającym nasz gabinet, odzyskać pewność siebie.

Należy zdawać sobie sprawę, że brak zębów niesie za sobą nie tylko negatywny efekt estetyczny. Ich utrata może prowadzić również do poważnych chorób. W niektórych przypadkach może dojść do chorób stawu skroniowo-żuchwowego. To, co może zdziwić osoby, niepracujące w branży stomatologicznej, to to, że ubytki zębowe czasem prowadzą do zmian w obrębie karku i szyi, a dokładnie w układzie nerwowo-mięśniowym.

Podczas przeżuwania, na kości oddziałują siły fizjologiczne. Jak łatwo się domyślić, w przypadku braku zęba nie ma o nich mowy. Z czasem taka kość staje się więc coraz słabsza. Długie zwlekanie ze wstawieniem implantu może sprawić, że pojawią się problemy z odtworzeniem zęba.Jego znacznie przeciągający się brak może doprowadzić też do tego, że reszta zębów zacznie się lekko przesuwać i wysuwać.

Jak widać, skutki rezygnacji z leczenia implantologicznego mogą być bardzo poważne. Stąd, również pacjenci, dla których priorytetem nie jest aspekt wizualny, powinni zadbać o tę kwestię.

zdjęcia jamy ustnej pacjenta przytobie

Implanty zębów – o czym należy pamiętać?

Profesjonalne leczenie to nie tylko rozpoznanie, że pojawia się konieczność wstawienia implantów zębowych oraz zaplanowanie związanych z tym działań. To również wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Zdrowie naszych pacjentów zawsze jest dla nas priorytetem. Leczenia implantologicznego nie wykonuje się w takich sytuacjach jak np.:

  • ciąża;
  • nieunormowana cukrzyca;
  • schorzenia związane z zaburzeniami krzepnięcia krwi;
  • nowotwory;
  • wyraźnie zaawansowana osteoporoza;
  • pozostawiający wiele do życzenia stan jamy ustnej (kamień nazębny, ubytki, choroby dziąseł).

 

Warto poinformować swojego stomatologa o wszystkich schorzeniach, nawet jeśli sądzą Państwo, że nie mają one bezpośrednio w związku z planowanym leczeniem. Jeśli pacjent przyjmuje leki w związku z posiadanymi schorzeniami, nierzadko wymagane jest przeprowadzenie konkretnych badań – tak jest np. w przypadku chorób serca, wątroby, nerek, reumatyzmem czy przewlekłymi chorobami układu oddechowego. Wykluczenie przeciwwskazań jest niezbędne dla bezpieczeństwa pacjenta oraz właściwego „przyjęcia się” implantów. Z naszej strony mogą Państwo liczyć na to, że w kompleksowy sposób zajmiemy się Państwa leczeniem – poczynając od diagnozy, wykluczenia przeciwwskazań, przez wstawienie implantów zębów, aż po ich kontrolę.

 

Implanty zębów – etapy leczenia

Pierwszym etapem zawsze jest konsultacja oraz ocena, czy w konkretnym wypadku istnieje możliwość odbudowy zęba z pomocą implantu stomatologicznego. Aby to zweryfikować, wykonuje się przeważnie RTG pantomograficzne, lub, jeśli jest to konieczne, nieco bardziej zaawansowane badania, do których zaliczyć można m.in. pomiar gęstości kości i tomografię komputerową. Gdy specjalista zbierze kompletne informacje, określa plan leczenia i przybliża jego etapy pacjentowi.

Samo wstawienie implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wielu pacjentów obawia się, że jest to zabieg bolesny. Nasi specjaliści są niezwykle delikatni, dlatego nie muszą się Państwo martwić o nieprzyjemne doznania. Warto zdawać sobie sprawę, że poziom skomplikowania takich działań zależy od warunków anatomicznych pacjenta, systemu oraz ilości koniecznych do wykonania implantów. Po zabiegu pacjent zostaje poinformowany o konkretnych zaleceniach oraz umówiona zostaje wizyta kontrolna.

 

Przeczytaj także:

Wybielanie zębów laserem oraz tzw. wybielanie nocne. Obydwie metody przynoszą rewelacyjne i szybkie efekty. Zapraszamy do naszego gabinetu mieszkańców miejscowości Piaseczno, Jarosław i okolic.

Zapraszamy do kontaktu oraz do umówienia pierwszej lub kolejnej wizyty osoby zamieszkujące okolice Józefosławia, Piaseczna i Warszawy.
ul. Sasanki 1, 05-509 Józefosław
Tel: (22) 711 27 17, 510 139 130
Email: kontakt@przytobie.pl