Kanony piękna się zmieniają, ale zadbany uśmiech od dawna kojarzy się ze zdrowiem, atrakcyjnością i nie zanosi się na to, żeby taka sytuacja miała się zmienić. W nowoczesnych gabinetach dentystycznych znajdziemy szereg zabiegów, poprawiających estetykę zębów. Ich przekrój jest ogromny – od wysokiej jakości koron po… zwykłe wybielanie. Jednym z rozwiązań, które nie wymaga bardzo silnej ingerencji w strukturę zęba, i które jednocześnie przynosi zachwycający efekt wizualny, są licówki. Co warto o nich wiedzieć?

Na czym polega założenie licówki

Licówki mają formę cieniutkich płatków, które pozwalają skorygować kształt zęba, jego kolor, a nawet długość. Aby móc je przykleić, na początku szlifuje się przednią powierzchnię zębów. Następnie dentysta pobiera wycisk, żeby optymalnie dobrać wielkość i kształt licówki. Rozwiązanie takie jest więc wysoce zindywidualizowane i projektowane dla konkretnego pacjenta. Następnie dokonuje się przymiarki. Na tym etapie można wprowadzić ewentualne poprawki. Gdy efekt jest idealny, dentysta cementuje licówkę na powierzchni zęba.

Wiele gabinetów stara się skrócić ten proces. Aby dobrze dopasować licówkę, potrzeba często kilku (najczęściej trzech wizyt u dentysty). Wraz z upowszechnieniem się zaawansowanych technologicznie urządzeń, coraz częściej można skrócić czas od momentu wejścia do gabinetu stomatologa do momentu, w którym możemy cieszyć się pięknym uśmiechem. W tym celu wykorzystuje się technologię 3D. Z powodzeniem pozwala pominąć etap pobierania wycisku; nowoczesna kamera tworzy optyczny, wirtualny wycisk i to na bazie tych informacji wykonuje się licówkę.

protetykastalairuchome_przytobie

Piaseczno, Józefosław – profesjonalne wykonanie licówek

Licówki cieszą się ogromną popularnością ze względu na kilka bardzo ważnych zalet:

  • Czas wykonania

Osoby, które zgłaszają się do gabinetu stomatologa, najchętniej poprawiłyby wygląd swojego uśmiechu w jak najkrótszym czasie. Jest to całkowicie zrozumiałe, bo większość ludzi nie przepada za wizytami u dentysty. Licówki na szczęście nie wymagają spędzania wielu godzin w fotelu dentystycznym.

  • Stosunkowo niska cena

To, z jakim kosztem wiąże się założenie licówki, zależy od materiału, z jakiego jest wykonana. Nadal jednak jest to rozwiązanie dużo tańsze niż zmiany wymagające bardziej zaawansowanej ingerencji stomatologa (np. założenie korony).

  • Trwałość

Licówki porcelanowe i licówki ceramiczne to najtrwalsze rozwiązania tego typu. Warto wiedzieć, że po pewnym czasie pojawi się konieczność ich wymiany. Dobrze zadbane licówki trzeba wymienić dopiero po 10-20 latach. Tutaj warto wspomnieć o ich pielęgnacji. Aby jak najdłużej cieszyć się świetnym wyglądem licówek, należy unikać spożywania barwiących produktów. Jeśli chodzi o higienę, to trzeba dbać o nie tak jak o zęby. Warto jednak podczas zakupów decydować się na pastę o niski współczynniku ścieralności.

  • Niska ingerencja w tkankę zęba

Korony protetyczne wymagają spiłowania bardzo dużej powierzchni zęba. W przypadku licówki mamy z kolei do czynienia z minimalną ingerencją – licówka jest cieńsza niż paznokieć, toteż jej założenie wymaga zdjęcia jedynie wierzchniej warstwy zęba o grubości ok. 0,5 mm.

Licówki porcelanowe a ceramiczne

Podczas wizyty u stomatologa zawsze warto zapoznać się z dostępnymi opcjami i spytać lekarza o to, czym charakteryzuje się każde z nich. Rozwiązania porcelanowe i ceramiczne odznaczają się dużą trwałością. Polecane są również z tego względu, że do złudzenia przypominają prawdziwy ząb. Dzięki właściwej przejrzystości i połyskowi tych materiałów, stomatolodzy są w stanie osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Jeśli chodzi o cenę, to trudno jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie jest tańsze, bo i w jednym i w drugim przypadku widełki są dość szerokim. Najlepszym rozwiązaniem, jest odwiedzenie profesjonalnego gabinetu stomatologicznego w Piasecznie lub w Józefosławiu. Rzetelny lekarz już na pierwszej wizycie będzie w stanie dokonać oceny naszego uzębienia, zaproponować najkorzystniejsze, indywidualnie dobrane do naszych potrzeb zabiegi oraz doprecyzować ich cenę.

 

Zajmujemy się protetyką stałą, czyli odbudową i uzupełnianiem braków zębowych. Zapraszamy do naszego gabinetu mieszkańców miejscowości Piaseczno, Jarosław i okolic.

Przeczytaj także na temat innych naszych usług:

ul. Sasanki 1, 05-509 Józefosław
Tel: (22) 711 27 17, 510 139 130
Email: kontakt@przytobie.pl