Dla wielu osób atrakcyjny, zdrowy wygląd wiąże się nierozerwalnie z ładnymi, zadbanymi i białymi zębami. Niestety codzienna dieta (m.in. spożywanie herbaty, czerwonego wina i kawy) oraz indywidualne uwarunkowania sprawiają, że barwa uzębienia często Państwa nie satysfakcjonuje. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do sytuacji, że osoby unikają uśmiechu, bo wstydzą się koloru swoich zębów. Pewność siebie pozytywnie wpływa na jakość codziennego życia i jest niezbędna, żeby czuć się komfortowo w interakcjach z ludźmi. Każdego dnia pomagamy naszym pacjentom i pacjentkom czuć się swobodniej, sprawiając, że ich uśmiech zachwyca bielą.

Jak przeprowadzamy laserowe wybielanie zębów

W aptekach lub zwykłych drogeriach można znaleźć preparaty do samodzielnego wybielania zębów. Zdecydowanie lepsze efekty można osiągnąć, decydując się na pomoc specjalisty. Jedną z popularnych metod stosowana w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych jest laserowe wybielanie zębów. Polega on na rozprowadzeniu na powierzchni uzębienia specjalnego preparatu. Taka substancja jest bogata w bezpieczne dla zębów środki wybielające, które aktywuje się z pomocą lasera. Do zalet tej metody można zaliczyć jej prostotę i wygodę. Spotkanie z dentystą trwa przeważnie 30 minut i już po jednej wizycie pacjent może zauważyć wyraźną różnicę w kolorze swojego uzębienia. W przeciwieństwie do drogeryjnych sposobów, efekt takiego wybielania zębów utrzymuje się stosunkowo długo, bo nawet do dwóch lat. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które liczą na szybkie rezultaty, duża trwałość i preferują metody, nie zajmujące dużo czasu.

szyny do wybielania zębów - wybielenie nocne

 

Warto zdawać sobie sprawę, że do wybielania zębów laserem należy się odpowiednio przygotować. Podstawowym krokiem jest zaleczenie wszelkich ubytków oraz oczyszczenie zębów. Dopiero ząb, na którego powierzchni nie ma kamienia nazębnego, może być skutecznie wybielony. Po wykonanym zabiegu zawsze dzielimy się z pacjentami zaleceniami, dzięki którym efekt wybielania będzie jak najlepszy. Do kilku dni od laserowego wybielania zębów należy:

  • powstrzymać się od palenia papierosów;
  • unikać spożywania produktów, które barwią zęby (tyczy się to również napojów);
  • stosować pasty, które w swoim składzie mają fluor (na wzmocnieniu szkliwa dobrze będzie się skupić przed dłuższy czas niż kilka dni).

Inne sposoby na białe zęby

Do skutecznych sposobów wybielania zębów zaliczyć można również wybielanie nocne. Tutaj również warto zaznaczyć, że wybielanie można wykonywać tylko na zdrowych zębach. Oznacza to, że najpierw należy zaleczyć zmiany próchnicze i inne schorzenia w obrębie jamy ustnej. Jest to bardzo ważne, bo tylko wtedy preparat zawierający aktywne substancje wybielające może być w pełni bezpieczny dla zębów. Podobnie jak w przypadku wybielania laserowego, tak i tutaj standardowym krokiem jest usunięcie kamienia nazębnego.

Proces wybielania nocnego polega na stworzeniu specjalnej nakładki, stąd nazywany bywa również wybielaniem nakładkowym. Specjalista pobiera więc wycisk uzębienia, a następnie wykonane zostają nakładki, precyzyjnie dopasowane do konkretnego pacjenta. Kolejny krok to weryfikacja, czy tak stworzona konstrukcja jest dla pacjenta w pełni komfortowa. W przypadku metody nocnej, proces wybielania zachodzi w domu, podczas snu. Do wnętrza nakładki pacjent samodzielnie aplikuje przed snem specjalny preparat, a następnie zakłada nakładki na zęby. W przeciwieństwie to rozwiązania laserowego, niezbędna jest tutaj samodyscyplina, bo trzeba ten proces powtarzać codziennie. W zależności od wskazań stomatologa, takie wybielanie zębów przeważnie trwa od 2 do 4 tygodni.

Białe zęby nigdy nie powinny być priorytetem, który przyćmiewa troskę o stan zdrowia uzębienia. Należy do takich zabiegów podchodzić kompleksowo, a starania o bielsze zęby zawsze rozpoczynać od rzetelnego przeglądu i leczenia. Takie nastawienie sprawia, że nasi pacjenci mogą cieszyć się przepięknymi efektami i zachwycającym, białym uśmiechem. Jednocześnie mogą mieć pewność, że ich uzębienie jest mocne i zdrowe. Jeśli są Państwo zainteresowani wybielaniem, zapraszamy do naszego gabinetu w Józefosławiu. Z naszych usług korzystają również osoby z pobliskich miejscowości, m.in. z Piaseczna oraz Warszawy.


Wybielanie zębów
laserem oraz tzw. wybielanie nocne. Obydwie metody przynoszą rewelacyjne i szybkie efekty. Zapraszamy do naszego gabinetu mieszkańców miejscowości Piaseczno, Jarosław i okolic.

 

 

 

ul. Sasanki 1, 05-509 Józefosław
Tel: (22) 711 27 17, 510 139 130
Email: kontakt@przytobie.pl